WA 3D Mistrovství Evropy 2023 – dvě bronzové medaile

V letošním září jsem měla opět tu čest reprezentovat Českou republiku na European 3D archery championships podle pravidel World Archery Europe v olympijském centru San Sicario, kde během olympiády v Turínu 2006 probíhaly olympijské soutěže.

Letos se mi dařilo velmi dobře. Vystřílela jsem 2 bronzové medaile. Jednu v mix týmech s Tomášem Rožnovským a druhou v individuálním závodu. Pro Českou republiku jsou to historicky první medaile v těchto disciplínách.

Abych se v individuálním závodu prostřílela do semifinále, musela jsem v eliminacích přestřílet 3 soupeřky, včetně mistryně světa z loňského roku.

Rozstřel o bronzovou medaili: https://youtu.be/FwjCk-Qzd0k?t=4647

Slavnostní vyhlášení: https://youtu.be/FwjCk-Qzd0k?t=7779

Fotky z celého týdne: https://czecharchery.smugmug.com/Reprezentace/ME-3D-2023/

Moje cesta k reprezentaci

Abych se mohla stát reprezentantkou, musela jsem na závodech v loňském roce splnit limity určené Českým lukostřeleckým svazem a v letošním roce tyto limity potvrdit. Podepsat reprezentační smlouvu a zajistit si trenéra II. třídy, který garantuje mou přípravu. V reprezentaci jsem od roku 2021. V rámci přípravy jsem poslala šípy k svému cíli již více než 32 000 krát. Chodím na kondiční cviření, masáže, fyzioterapii… Příprava je náročná jak časově, tak finančně.

Proto patří velký dík Českomoravské myslivecké jednotě, obci Poličná, firmám Silent Czech, IT awacs, a Wolkoplast. Bez jejich podpory bych to nezvládla.

Přejít nahoru